Tlachárna – fórum

Pomoc při třídění Holandských obálek

Citovat

Citovat

Se "starým Holandskem" je potíž. My ho máme dva tlusté šanony, v jednom "na výšku", v jednom "na šířku". V rámci těchto šanonů máme zvlášť série, pak cukry setříděné podle měst (je-li jich víc, bereme to, které je v abecedě dřív) a na konec ty, co město nemají a nedá se ani vygůglit. Potíž je v tom, že při abecedním třídění je třeba nechat nějaké volné místo na přírůstky a občas se stane, že kvůli jednomu novému se musí přemístit i několik desítek už založených cukrů.

Podle výrobců netřídíme, protože pak se nemusí dostat cukry jedné firmy k sobě.

Čísla bereme jako rozdíl.

Bílý papír do prázdných obálek nevkládáme, i tak jsou k rozeznání a některé obálky jsou zalepené.

"Staré Holandsko" je sice pěkné, ale raději se mu vyhýbáme, už tak ho máme asi 3500 kusů.  Po nějakém tamním sběrateli máme už dobře čtyři roky tři nepřebraná alba, na která jsme ještě ani nesáhli. 😀

Nahrané soubory:
  • Album.jpg
Citovat

Vy jste tedy hračičkové - já to třídím podle barev 🙂

Mám jich taky naditý šanon, svého času mě tím zásobovala Angličanka, než mi ji Tlusťjoch přebral a přeplatil 🙂

Z.

Citovat

No vzhledem k tomu, že jsem téměř barvoslepej, tak to u mě nepřichází v úvahu a ani by mi to nějak nepřišlo reálný. To množství, které mě čeká je nádherný a musím se tedy ubírat tou horší cestou, a to je abecedně po městech a podle výrobců a reklamy zvlášť. Stejně nevím, jestli to někdy dám dohromady... Díky.

Citovat

No tak to ti nezávidím.  To je snad za trest 😀  A jak to děláš, když sbíráš jen plné? Aby se Danušce nezavařila pájka... to bude fólií.

Citovat

Plných starých Holanďanů naštěstí moc není. Mě takhle "potěšil" Jenda Spil, když mi jich na jedné burze vrazil celou tašku. Ale jsou pěkné a stojí za přebrání, i když je to facha.

Citovat
Citát ze zdroje Zdeňka H. dne 25.10.2020, 21:02

Vy jste tedy hračičkové - já to třídím podle barev 🙂

Takže třeba takovéhle cukry máš na třech místech?

Nahrané soubory:
  • IMG.jpg
Citovat

Takové cukry nemám a když narazím na sérii, tak na ty mám zvláštní sekci, to je jasné 😀

Citovat

On je problém, že těch barev tam zas tak moc není a hodně mají malované perokresbou různé domy a baráky a to je tak strašně podobné, že podle obrázků se to už od určitého množství prostě nedá třídit. To je můj názor.

Citovat

Ono se to dá třídit i podle námětů - gastro (hospody, hotely, kantiny apod.), kafe, obchod s potravinami, doprava, nemocnice (ziekenhuis), školy, orgány státní správy, radnice apod. My takhle třídíme italské a české singly. Těch pár holandských termínů se lze naučit, pomůže i překladač google.

Citovat

Ahoj vespolek! Jestli mohu vstoupit do Vaší profesionální debaty, tak svých pár holandských úlovků zařazuji přesně jako Jarda. Nejprve podle firemní značky ( pokud mají) a pak ještě na jednotlivé podskupiny podle již výše popsaného systému. Držím palce při třídění, ale teď, kdy se nesmí večer ven a  budou se držet "černé hodinky", bude na zařazování spousta času. Jinak jsem všem chtěla říci, že je mi hrozně líto, že nebyla burza v Olomouci a ani v Novém Boru, protože jsem se na všechny cukrové fanoušky těšila. Snad bude příští k nám příznivější. Všechny zdraví Marcela R. z Jirkova.

 

Citovat

Marcelo, a víš, jak to žere mě a pořadatele? Tolik cukrů je připraveno!  🙁  No, snad to vyjde na jaře.

Citovat

Zdravím Járo. Jen se chceme zeptat jestli až budeš prohlížet staré holanské  a měl by jsi některé na víc tak dáda by měla veliký zájem. jinak moc děkujeme a zdravíme. P+ D

 

Citovat

To víte, že něco zbyde, jde jen o to, kdy.  🙂